صفر تا صد پلمپ دفاتر

ثبتی شو

بهترین روش انجام پلمپ دفاتر

آغاز کار تجاری و شرکتی مستلزم طی کردن مراحل زیادی است در این بین مسائل مالی از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشند. یکی از مهم ترین مراحلی که در همان ابتدای کار صاحبان مشاغل باید انجام دهد اخذ پلمپ دفاتر می‌باشد. پلمپ دفاتر این کاربرد را دارد که مسائل مالی شرکت دقیق در آن ثبت می‌شود و مالیات متعادل با در آمد و بر اساس آن محاسبه می‌شود. در ادامه به بررسی کلی پلمپ دفاتر و مزایای وجود آن می‌پردازیم.

صفر-تا-صد-پلمپ-دفاتر--ثبتی-شو
تجارت بین المللی

پلمپ دفاتر چیست ؟

یکی از مهم ترین مواردی که برای همه تجار و صاحبان شرکت الزامی‌است اخذ پلمپ دفاتر است. ثبت تمامی‌موارد مالی شرکت در این دفاتر در طول سال الزامی‌است و قبل از پایان سال باید توسط اداره مالیات این دفاتر بررسی شوند. در واقع با توجه به میزان در آمد شرکت این دفتر پر می‌شود و اگر در طول یک سال شرکت راکد باشد و هیچ گونه خرید و فروشی صورت نگرفته باشد در این صورت دفتر، خالی به اداره مالیات تحویل داده می‌شود

در صورتی که هر گونه ایرادی در روند پر کردن دفتر باشد یا اینکه بعد از موعد مقرر سالانه به اداره مالیات تحویل داده شود در این صورت شخص حقیقی یا حقوقی مشمول جریمه مالیاتی می‌شود و علاوه بر این به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد کار سالانه شخص، مالیات درستی برای او محاسبه نمی‌شود.

پلمپ دفاتر ثبتی شو
قانون کشور

پلمپ دفاتر چه زمانی اخذ می‌شود؟

همان طور که اشاره شد داشتن پملپ دفاتر و پر کردن آن به طور دقیق یکی از الزامات برای شروع هر کسب و کاری است و بنابراین باید در همان ابتدای کار صاحبان مشاغل اقدام به دریافت آن کنند. در صورتی که شرکتی تازه تاسیس باشد؛ حداکثر تا 30 روز پس از تاسیس شرکت می‌توان برای دریافت دفتر اقدام کرد. ولی در غیر این صورت دریافت دفاتر پلمپ و ارائه در خواست باید تا قبل از شروع سال جدید صورت گیرد.

تمامی‌صفحات این دفاتر در اداره مالیات و ثبت شرکت پلمپ می‌شوند به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در واقع سندی کاربردی جهت محاسبه مالیات سالانه به شمار می‌رود. اشخاص حقیقی و حقوقی بایستی این دفاتر را از سازمان امور مالیاتی دریافت کنند. این دفاتر با توجه به نوع شرکت و میزان در آمد آن در 3 حالت 50 ، 100 و 150 برگی ارائه می‌شوند.

تمامی مراحل ثبت و اخذ کارت بازرگانی شما را بصورت غیر حضوری انجام می دهیم.

مدارک

مدارک مورد نیاز اخذ پلمپ

به منظور اخذ پلمپ دفاتر از اداره مالیات و ثبت شرکت در ابتدا به این وب سایت مراجعه کنید. سپس بعد از وارد کردن مشخصات در حالت کلی به مدارک زیر نیاز است که ادامه مراحل را طی کنید. امروزه درخواست‌های ثبت دفاتر پلمپ به صورت اینترنتی و توسط سایت پذیرش اظهارنامه الکترونیکی ثبت می‌شود

شما به راحتی و با وارد کردن مشخصات لازم و داشتن شناسه ملی می‌توانید درخواست خود را مبنی بر دریافت دفاتر پلمپ در این وب سایت ثبت کنید.

حقوقی

اشخاص حقوقی برای پلمپ دفاتر

 • کپی کارت ملی
 • کپی پروانه کسب و مجوز فعالیت
 • تکمیل فرم اظهارنامه پلمپ
 • دفاتر از وب سایت اینترنتی
 • پملپ شرکتی ( شخص حقوقی )
 • کپی کارت ملی مدیر عامل
 • کپی از روزنامه ثبت شرکت
 • وجود مهر شرکت
 • در صورت وجود وکیل ارائه وکتنامه
جریمه

مهم ترین دلایل رد پلمپ دفاتر

گاها شرایطی پیش می‌آید که حتی فرد با پر کردن این دفتر و ارائه در موعد مقرر بازم جریمه مالیاتی می‌شود. این ممکن ایت به دلایل گوناگون اتفاق بیافتد و در واقع صحت اطلاعات این دفاتر رد شود. از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دفاتر مربوط به سال قبل باشند. برای سال ملی جدید دفتر پلمپ اخذ نشده باشد
 • اعداد و ارقام دقیق نباشند و به صورت اشتباه ثبت شده باشند
 • خالی ماندن صفحات به منظور نشان دادن کذب درآمد کم داشتن در طی سال
 • ثبت نشدن کامل همه فعالیت‌ها
  از پلمپ خارج شدن دفتر و نبودن برخی از صفحات
مزایا

مزایای پلمپ دفاتر

از مهم‌ترین مزایای داشتن دفاتر پلمپ برای کسب و کارها این است که مالیات به درستی برای آن‌ها محاسبه می‌شود و پرداخت مالیات‌های هنگفت و جریمه‌های مالیاتی معاف می‌شوند. از دیگر مزایای داشتن دفاتر پلمپ می‌توان به اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره کرد.

داشتن کارت بازرگانی برای تجار که خرید و فروش‌های بین المللی دارند یکی از الزامات است. یکی از شروط برای اخذ کارت بازرگانی، داشتن دفاتر پلمپ و تکمیل کردن این دفتر به درستی است.

 

مشاوره رایگان پلمپ دفاتر و انجام تمامی فرآیند اداری

ثبتی شو

اگر پلمپ دفاتر نداشته باشیم آیا جریمه می‌شویم؟

در صورتی که پلمپ دفاتر از همان ابتدای کار تقاضا نشده باشد و یا این‌که این دفاتر پیش از موعد مقرر سالانه تحویل داده نشوند در غیر این صورت فرد جریمه مالیاتی می‌شود. این حالت بیشتر برای شرکت و کسب و کار‌های کوچک اتفاق می‌افتد که به دلیل اطلاعات کم داشتن در این زمینه، پلمپ دفاتر ندارند و یا تکمیل کردن آن را به طور دقیق انجام نمی‌دهند، این کار سبب می‌شود که در نهایت مالیات‌های سنگینی به اشخاص حقیقی یا حقوقی داده می‌شود و علاوه بر این جریمه‌هایی که افراد می‌شوند حتی ممکن است شرکت را تا مرز ورشکستگی نیز پیش ببرد.

در قانون مالیات‌های مستقیم به این موارد به طور دقیق اشاره شده است و در صورتی که شرکت به طور کلی دفتر پلمپ نداشته باشد و یا در تمکیل ان اشتباهی صورت گیرد به طوری که پلمپ دفتر از بین رود؛ فرد مستلزم پرداخت 20 درصد مالیات جریمه خواهد شد و در صورتی که از آن امتناع کند و این مقدار جریمه را در مهلت تعیین شده پرداخت نکند؛ 10 درصد دیگر نیز جریمه میشود.

ثبت تمامی مدارک پلمپ دفاتر د سامانه ثبت غیر حضوری

ثبتی شو

پلمپ دفاتر با ثبتی شو

همان طور که اشاره شد، مسائل مالی یکی از مهم‌ترین برای هر کسب و کاری است. هر شخص حقیقی و حقوقی بایستی مالیات خود را پرداخت کند و با تکمیل کردن دفاتر پلمپ، مالیات اشخاص به درستی و متناسب با وضعیت درآمدی سالانه محاسبه می‌شود. تکمیل کردن این دفاتر از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که حتی ساده‌ترین خراشی که اطلاعات را تا حدی مخذوش کند ممکن است پلمپ بودن دفتر را به طور کامل نقض کند؛ به همین دلیل هرگونه خطا و اشتباهی ممکن است باعث دریافت جریمه‌های مالیاتی و مالیات‌های سنگین برای شخص شود به طوری که حتی شرکت را تا مرز ورشکستگی پیش ببرد.

0
تعداد شرکت ثبت شده
0
تعداد برند ثبت شده
0
تعداد کارت بازرگانی
0
مشتریان راضی

آگاهی از قوانین، اطمینان از کسب و کار !

عدم ثبت شرکت و برند مشکلات قانونی و کاری برای شما بوجود می آورد، که وقت و هزینه شما را به هدر داده و به کسب و کارتان آسیب می زند. دقت نمایید هزینه های بالای وکیل و رفع موانع به مراتب بیشتر  از هزینه ی ثبت شرکت و برند می باشد. انتخاب با شماست !

همین حالا شرکت خود را ثبت نمایید !

با تکمیل فرم ذیل کارشناسان ثبتی ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند. 

  اسکرول به بالا